Blog o prawie

Wyrejestrowanie podatnika vat w UK

Mar
30

Firmy, które nie chcą być płatnikami Vat muszą przejść przez procedurę, która pozwoli na ich wyrejestrowanie. Można to zrobić samemu, ale lepiej będzie, jeśli zajmie się tym biuro księgowe w UK. My skupiamy się na swojej pracy, a oni niech robią to, co do nich należy. Każdy na pewno na takiej współpracy dużo zyska. Ta sama firma na pewno pomagała nam przy rejestracji podatnika VAT i teraz znowu się z nimi spotykamy.

Trzeba będzie wysłać dokumenty żeby wyrejestrowali nas z rejestru podatnika Vat urzędu skarbowego. Powodów, dla których rezygnujemy z płacenia podatku VAT może być przynajmniej kilka. Na pewno likwidacja firmy to jeden z główniejszych powodów, ale jest ich przecież znacznie więcej. Osoby, które chcą na określony czas zawiesić swoją firmę muszą w pierwszej kolejności zająć się wyrejestrowanie płatnika Vat.

Trzeba o tym pamiętać, bo wielu przedsiębiorców myśli, że zawieszenie firmy wystarczy. Gdybyśmy chcieli naszą firmę sprzedać to my się wyrejestrujemy, a nowy właściciel musi się zarejestrować. Powodem wyrejestrowania może być również fuzja kilku firm i wtedy tylko ta największa pozostaje podatnikiem Vat. Bardzo rzadko, ale jednak zdarza się, że obroty firmy znacząco spadły. Wtedy jej dochody spadają poniżej 81 tysięcy funtów i nie zalicza się do podatnika Vat. Może się tak zdarzyć, że zmieniamy branże i Vat już jej nie obejmuje.

Księgowy się tym zajmie

Zlecając to zadanie księgowemu wiemy, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Wystarczy, że polski księgowy w UK przygotuje stosowne dokumenty, a będziemy mogli cieszyć się z wyrejestrowania naszej firmy z podatku VAT. Taka osoba bardzo często ma do wykonania podobne zadania, dlatego to zrobi najlepiej jak tylko można. Księgowego można znaleźć na stronie księgowość Londyn – Capital Business Links Ltd. i jeśli mamy jakieś pytania to warto się z nim skontaktować. Wtedy będziemy wiedzieć czy zaliczamy się do grupy, która może wyrejestrować podatnika VAT czy niestety, ale nie. Księgowy jest obeznany w prawie brytyjskim i nam w tym pomoże.

Biznes Możliwość komentowania Wyrejestrowanie podatnika vat w UK została wyłączona

Comments

Comments are closed.