Blog o prawie

VAT w UK – profesjonalne konsultacje

Sty
20

Jeśli mamy założyć firmę w UK to trzeba od razu sprawdzić czy musimy przechodzić na podatek VAT czy nie. To jest wszystko zależne od tego, jakie mamy dochody w skali roku. Na szczęście, jeśli czegoś nie wiemy to można prosić o doradztwo w firmie księgowej.

To powinna być nasza polska firma księgowa, która działa na wyspach i wtedy na pewno jest w stanie nam pomóc. Wybierając taką firmę trzeba sprawdzić, czym konkretnie się zajmuje i wtedy wiemy, na jakie usługi można będzie liczyć.

W przypadku podatku VAT jest to wszystko skonstruowane dokładnie tak samo jak w Polsce. Wielka Brytania utrzymuje się z tego podatku, dlatego dba o to żeby wpływy były kontrolowane, a co za tym idzie będzie państwo starało się ściągać należności. Jeśli ktoś się spóźnia albo kombinuje to czekają go bardzo wysokie kary. Lepiej nie robić tak żeby takie kary i nieprzyjemności się u nas pojawiały, bo, po co nam to?

Doradztwo z VAT
Księgowi prowadzą doradztwo formalno-prawne oraz finansowe przez jak i w tracie rejestracji naszej firmy, jako podatnika VAT. Pomogą nam wybrać odpowiedni plan księgowy dla podatku VAT, bo stawki są przecież różne. Podczas spotkania z księgowymi dowiemy się wszystkiego o tym jak prowadzić rozliczenia podatku Vat z urzędem skarbowym. Im więcej wiemy tym mniej problemów ściągamy na siebie i na pewno nie będzie nas to nic kosztowało, bo unikniemy w ten sposób kar. W UK mamy trzy rodzaje wysokości stawki VAT. Może to być 0%, ale również może być 5% i w najwyższej wersji 20%. Księgowi nam o tym wszystkim opowiedzą.

Najważniejsze to w porę się z nimi skontaktować, a wtedy dowiemy się, co dalej należy robić. Pomogą nam i zrobią to naprawdę bardzo skutecznie. Firmę księgową można będzie znaleźć na stronie polski księgowy w UK. To Polacy, którzy odnaleźli się w UK i dzisiaj prowadzą nam kilka filii swojej firmy. Można im zaufać, bo naprawdę przykładają się do wykonania swojego zadania. Mając taką pomoc możemy w bezpieczny sposób prowadzić własną firmę w Wielkiej Brytanii.

Biznes Możliwość komentowania VAT w UK – profesjonalne konsultacje została wyłączona

Comments

Comments are closed.