Blog o prawie

Rozwód i alimenty

Cze
24

Jeśli mamy dziecko i chcemy się rozwodzić ze współmałżonkiem to trzeba się liczyć z tym, że będą przyznane alimenty. Nie jest łatwo rozstawać się z drugą osobą, ale czasami nie ma innego wyjścia. Szkoda tylko biednych dzieci, które często są małe i nie są w stanie zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Zdarza się tak, że dziecko przez wiele lat się obwinia, że to przez nie rodzice się rozstali.

Sytuacje bywają bardzo różne, ale dziecko na pewno nie będzie w całej sprawie inne. Podczas rozprawy dochodzi do kłótni między rodzicami, dochodzi do wielu problemów i dziecko na to wszystko musi patrzeć. Nagle potulni rodzice zmieniają się w bestie, które walczą o dzieci i o pieniądze.

Tak się dzieje w wielu sądach, dlatego trzeba się wcześniej zastanowić nad tym czy w ogóle warto zajmować się małżeństwem? Nie działajmy pod wpływem impulsu albo mody. To, że znajomi wzięli już ślub nie oznacza, że my musimy. To nie jest konieczne, dlatego lepiej kilka razy sobie całą sytuację przemyśleć, a wtedy nie popełnimy błędu, który może nas bardzo dużo kosztować, a przecież takiego rozwiązania nie chcemy. Rozwód to coś, co jest ostateczne i o tym również trzeba pamiętać.

Płacimy alimenty na nasze dzieci

Sąd na pewno ustali wysokość alimentów, jaką jedna ze stron będzie miała przyjąć. Jeśli dużo zarabia jedna ze stron to alimenty będą bardzo wysokie. Niektóre gwiazdy płacą na miesiąc nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych alimentów.

To naprawdę jest bardzo dużo i trzeba sporo zarabiać przez cały czas żeby sobie z tym poradzić. Alimenty można w każdej chwili zmniejszyć, ale również mogą być o wiele większe. Wszystko zależne jest od naszej sytuacji. Jeśli potrzebujemy pomocy przy rozwodzie czy przy ustalaniu alimentów to na stronie kancelaria adwokacka Warszawa znajdziemy taką pomoc. Mamy tutaj kancelarię prawną, która znajduje się sprawami rozwodowymi i robi to naprawdę w profesjonalny sposób. Oni wiedzą jak mają nam w skuteczny sposób pomóc, a my powinniśmy jak najszybciej z tego pomocy skorzystać.

Biznes Możliwość komentowania Rozwód i alimenty została wyłączona

Comments

Comments are closed.