Blog o prawie

Jabłka w chłodni – jak przechowywać?

Kwi
03

Przechowywanie jabłek oznacza, że trzeba będzie wykorzystać do tego chłodnie. To rozwiązanie stosowane jest od lat. W domu, jeśli przechowujemy jabłka to sami widzimy, że szybko się psują. Nie można ich zamrozić, dlatego na zimę trzeba je przenosić do ciepłego miejsca, ale jeśli jest za ciepło to też źle i nic z jabłek nie będzie.

Dokładnie takie same problemy z przechowywanie jabłek mają osoby, które się tym zajmują profesjonalnie z tym, że one mają swoje metody, które są skuteczne. Mają chłodnie gdzie jabłka są składowane przez nawet długie miesiące. Wtedy, kiedy są zbiory od razu takie jabłka zamyka się w chłodniach, dlatego po zakończeniu sezonu można nadal korzystać ze świeżych jabłek. To oczywiście wszystko kosztuje, dlatego nie ma się, co dziwić, że takie jabłka później nieco więcej kosztują.

Najważniejsze jest to żeby dużo jabłek przetrwało w takich chłodni, dlatego trzeba wiedzieć jak to zrobić. Im większe doświadczenie ma firma tym lepiej dla niej, bo wtedy wie, jakie metody należy stosować żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Im wiece jabłek przetrwa tym więcej można zarobić.

Co należy jeszcze zrobić?

Zamkniecie w chłodni jabłek nie daje stu procentowej szansy na to, że uda się je sprzedać z zyskiem. Jeśli w chłodni zacznie rozwijać się etylen to spowoduje, że będzie wszystko gniło. Rozwijają się wtedy choroby, dlatego nie można na to sobie pozwolić. Trzeba będzie wybrać taki środek, który trzeba będzie wcześniej wpuszczać do chłodni. Całość będzie wtedy zamykana, a produkcja etylenu będzie zatrzymana.

To oznacza, że nawet po długim przechowywaniu jabłek będą one wyglądały bardzo dobrze i klienci będą chcieli je kupować. Więcej o tym, jaki środek stosuje się do takiej komory znajdziemy na przechowalnictwo jabłek. To nasz rodzimy wynalazek, dlatego warto wspierać polską firmę tym bardziej, że to, co opracowali jest naprawdę niesamowite. Wreszcie aplikowanie takiego środka chemicznego stało się łatwe i nie potrzeba wielu zabiegów żeby sobie można było z tym poradzić.

Handel Możliwość komentowania Jabłka w chłodni – jak przechowywać? została wyłączona

Comments

Comments are closed.